ابزار رایگان وبلاگ

نرم افزار جئوجبرا یک نرم افزار ریاضیات پویا - ***{ محتوای الکترونیکی و آموزشی برای فرهنگیان و دانش آموزان }***
X
تبلیغات
زولا

***{ محتوای الکترونیکی و آموزشی برای فرهنگیان و دانش آموزان }***

اَللّهُمَّ عَجَّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَالْعافِیَةَ وَالنَّصْرَ

نرم افزار جئوجبرا یک نرم افزار ریاضیات پویانرم افزار جئوجبرا(Geogebra) محصول تیم متخصص با پشتیبانی دانشگاه سالزبورگ اتریش و سرپرستی مارکوس هوهن وارتر است.جئوجبرا یک نرم افزار ریاضیات پویا است که هندسه، جبر را به هم مرتبط می‌کند. این نرم‌افزار از یک سو، یک سیستم ترسیمی تعاملی هندسه است. شما می‌توانید به وسیله‌ی نقطه ها، بردارها، پاره خط ها، خط‌ها و مقاطع مخروطی، شکل‌های مختلفی را مثل توابعی که می‌توانند به صورت پویا تغییر کنند، بسازید. از سوی دیگر، می‌توان معادله‌ها و مختصات نقاط را مستقیماً وارد نرم افزار کرد. بنابراین جئوجبرا  توانایی بررسی متغیرهای عددی، برداری و نقاط را دارد. این نرم‌افزار همچنین، مشتق و انتگرال توابع را محاسبه می‌کند و دستورهایی مانند جذر گرفتن یا قدر مطلق را اجرا می‌کند. در نرم‌افزار جئوجبرا یک عبارت جبری برابر است با یک شیء در هندسه و برعکس.


محیط کاربری این نرم افزار به شکلی ساده طراحی شده است تا کاربر در هنگام کارکردن با آن دچار سردرگمی نشود.

صفحه‌ی کار جئوجبرا ، شامل یک پنجره‌ی گرافیکی و یک پنجره‌ی جبری می‌باشد. شما می‌توانید با ابزارهای هندسی موجود، اشکال هندسی را به کمک ماوس روی صفحه‌ی ترسیم بکشید و از طرف دیگر می‌توانید به طور مستقیم، ورودی ها، دستورها و توابع جبری را به وسیله‌ی صفحه کلید، داخل صفحه‌ی ورودی‌ها وارد کنید. هنگامی که نمایش گرافیکی همه‌ی اشیاء، در پنجره‌ی اشکال نشان داده می‌شود، نمایش عددی و جبری آن‌ها در پنجره‌ی جبری نمایش داده می‌شود.

صفحه‌ی کار جئوجبرا قابل تغییر است و می‌تواند طبق نیازهای دانش‌آموزان، تنظیم شود. اگر شما از جئوجبرا در مدارس راهنمایی استفاده کنید، ممکن است بخواهید پنجره‌ی عبارت جبری و محورهای مختصات را پنهان کنید و تنها با صفحه‌ی ترسیم و ابزارهای هندسی کار کنید و بعد‌ها ممکن است بخواهید دستگاه مختصات را با استفاده از صفحه‌ی شطرنجی، برای آسان کردن کار با مختصات عددی، معرفی کنید.

این نرم افزار قابل استفاده آموزگاران ارجمند ، دبیران گرانقدر متوسطه اول و دوم و کلیه دانش آموزان می باشد . این نرم افزار از زبان شیرین فارسی پشتیبانی می کند و نرم افزاری رایگان می باشد . لازم به ذکر است رایانه شما باید دارای نرم افزار جاوا باشد زیرا این برنامه مبتنی بر برنامه جاوا نوشته شده است  ، در زیر لینک دانلود برنامه جاوا را نیز قرار داده ام .

نرم افزار جئو جبرای ورژن 4  

راهنمای فارسی نرم افزار جئو جبرای4 

نرم افزار  جئو جبرای ورژن 5 آخرین ورژن تا 93/07/24    


نسخه پرتابل(قابل حمل در فلش مموری ها) نرم افزار جئو جبرا 

نسخه اندرویدی جئوجبرا ویژه تبلت ها و موبایل های اندرویدی 


دانلود نرم افزار جاوا نسخه 32 بیتی 


دانلود نرم افزار جاوا نسخه 64 بیتی

راهنمای تصویری فارسی نمودن منوها در  جئو جبرا

لینک کانال زیبای جئو جبرا (geogebra19@)در تلگرام : https://t.me/geogebra19

تاریخ ارسال: جمعه 25 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 18:57 | نویسنده: K-Amirkhani | چاپ مطلب 2 نظر